تلفن : ۸۸۴۸۰۷۹۵ (۹۸۲۱+) | آدرس : تهران، خیابان بخارست، کوچه سوم، پلاک 28، طبقه دوم ،واحد هفت | کد پستی : 1513633919

ترانسمیتر سطح شناوری

اندازه گیری سطح مخازن با استفاده از ترانسمیتر های سطح شناوری (Submersible Level Transmitter)

ترانسمیترهای سطح نوع شناوری ارتفاع سیال در مخازن را با استفاده از معادل نمودن فشار هیدرواستاتیکی سیال اندازه گیری می کنند. به این ترتیب که حداقل و حداکثر فشار هیدواستاتیک ناشی از ارتفاع سیال بسته به مقادیر Min و Max ارتفاع مخزن محاسبه شده  و ترانسمیتر را روی آن Span کالیبره می نمایند.

جهت اندازه گیری سطح مخازنی که امکان ایجاد اتصال روی بدنه آنها فراهم نیست بهینه ترین گزینه استفاده از ترانسمیتر های سطح شناوری می باشد که نسبت به مکانیزم آلتراسونیک محدودیت گرد و غبار و بخار روی سطح سیال را نداشته و در مقایسه با مکانزیرم رادار نیز قیمت بسیار مناسب تری دارند. این نوع ترانسمیتر ها برای اندازه گیری سطح آب چاه ، سفره های زیر زمینی تا عمق حدود 300 متر و دریاچه ها ، مخازن بتونی، مخازن سوخت و … مناسب بوده و جهت نصب آنها نیازی به Shutdown نمودن فرآیند و تغییرات ساختاری در بدنه تانک نمی باشد.

ترانسمیتر های سطح شناوری

 دقت این نوع تراسمیتر ها بالاست (تاof F.S.V  0.25%) و هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند. از دیگر مزایای این نوع ترانسمیتر میتوان به نصب آسان و قابلیت اطمینان بالا ناشی از سادگی مکانیزم اشاره کرد.  

لول ترانسمیتر مدل SLV از برند Nuovafima  ایتالیا از ترانسمیتر های شناوری دارای خروجی 4-20 mA از نوع Loop power  می باشد و شرکت ایساتیس نماینده انحصاری برند نوافیما در ایران، امکان تامین آن بصورت تحویل فوری و سفارشی را داراست.

برای سفارش گذاری می بایست 1. جنس بدنه ترانسمیتر و عایق کابل (بسته به سیال و دمای فرآیند) 2.  رنج اندازه گیری طول کابل (بسته به دانسیته سیال و ارتفاع مخزن) را در نظر داشت.

ترانسمیتر های سطح شناوری