تلفن : ۸۸۴۸۰۷۹۵ (۹۸۲۱+) | آدرس : تهران، خیابان بخارست، کوچه سوم، پلاک 28، طبقه دوم ،واحد هفت | کد پستی : 1513633919

سیستم های پنوماتیک

سیستم های پنوماتیک:

پنوماتيك، دانش توليد، كنترل و به كارگيري هواي فشرده در صنعت می باشد. در سیستم های پنوماتیکی ابتدا هوای فشرده توسط کمپرسور در یک مخزن و در یک فشار خاص ذخیره می گردد که آن را به عنوان نیروی محرکه سیستم در نظر می گیرند. هوای محیط داراي رطوبت و مواد ناخالص است که قابل استفاده در سیستم های پنوماتیکی نمی باشد. برای جدا سازی رطوبت هوای محیطی آن را از جاذب های هیدروکسید سدیم عبور می دهند و برای جداسازی ذرات معلق نیز از فیلتر استفاده می نمایند.

پس از آماده سازی هوای ایده آل فشار آن توسط کمپرسور ها افزایش پیدا کرده و به فشار نامی می رسد. اغلب کمپرسور های مورد استفاده در سیستم های پنوماتیک، از نوع پیستونی می باشند که می تواند ناحیه گسترده ای از فشار مورد نیاز را تامبن نمایند(از چند باز تا چند هزار بار).

پس از توليد  هواي فشرده توسط كمپرسور، بايد آن را به مصرف كننده انتقال داد. انتقال هواي فشرده از كمپرسور تا مصرف كننده توسط لوله ها انجام مي شود. این لوله ها می توانند فلزی (آهن گالوانیزه، استیل ضد زنگ، مسی و آلومینومی) و با غیر فلزی (پلی اتیلن و پلی آمید و شلنگ های پلي اورتان) باشد. اتصالات مورد استفاده جهت انجام لوله کشی و ایجاد انشعابات موردنظر می توانند دائمی (دابل فرول فیتینگ ها) و یا موقت (کوییک کوپلینگ ها) باشند. همچنین برای جداسازی، امکان قطع و وصل و  ایمنی از شیر آلات پنوماتیکی استفاده خواهد شد.

در مرحله آخر نیز به مصرف کننده پنوماتیکی خواهیم رسید که انرژی هوای فشرده را به انرژی مکانیکی تبدیل خواهد نمود. مصرف کننده ای پنوماتیک می توانند موتور های پنوماتیکی، شیر های پنوماتیکی، جک ها و سیلندر های پنوماتیکی و … باشند. از آنجا که فشار مورد نیاز هر یک از مصرف کننده های هوای فشرده ممکن است متفاوت باشند، اسنتفاده از رگولاتور های فشار امری اجنتاب ناپذیر و ضروری است که فشار ورودی آن فشار خط بوده و فشار خروجی آن نیز فشار مورد نیاز بار پنوماتیکی می باشد.

شرکت ایساتیس فرآیند ابزار آمادگی خود را در جهت تامین تیوب های استیل ضد زنگ، شیرآلات و اتصالات، رگولاتور های فشار، گیج های فشار و … بصورت موجود و تحویل فوری اعلام می دارد.

برای دانلود کاتالوگ ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.