تلفن : ۸۸۴۸۰۷۹۵ (۹۸۲۱+) | آدرس : تهران، خیابان بخارست، کوچه سوم، پلاک 28، طبقه دوم ،واحد هفت | کد پستی : 1513633919

موارد استفاده از گیج های اختلاف فشار در فرآیندهای صنعتی (1)

اندازه گیری اختلاف فشار دو نقطه در یک پروسه صنعتی به طور مجزا و بدون مقدمه و تشریح، ممکن است در ابتدا مقداری ابهام را در ذهن مخاطب هایی که سابقه استفاده از نوع تجهیزات را نداشته باشند، ایجاد کند. به طور عمده هدف از اندازه گیری این کمیت (اختلاف فشار یا Differential pressure, DP, ∆p) ایجاد تعادل و پایداری در فرآیند های مبتنی بر سیالات می باشد. در کنترل فرآیند های صنعتی هدف اصلی حفظ شرایط در حالت عملکردی مطلوب می باشد که منجر به خروجی دلخواه در شرایط ایمن و پایدار خواهد شد. یکی از کمیت هایی که در این راستا از آن استفاده می شود، اختلاف فشار بین دو نقطه معین از فرآیند است که به شرایط کاربری و نصب هدف خاصی را دنبال می نمایند. در طی این مقاله و مقاله بعد به بررسی کابرد های این اندازه گیری این کمیت خواهیم پرداخت.

 

کنترل صحت عملکرد فیلتر های صنعتی: جلوگیری از ورود ذرات معلق به تجهیزات صنعتی امری مهم و ضروی جهت عمکلرد صحیح و طول عمر بیشتر این ادوات می باشد.  وقتی فیلتر های سالم و عاری از ذرات ناخالصی روی خط نصب می گردند، متناسب با ابعاد ذراتی که توانایی فیلتر نمودن آن را دارند (معمولا بر حسب میکرون بیان می شوند) اختلاف فشاری را در دو سر خود ایجاد می نمایند. با گذشت زمان و قرارگیری ذرات معلق در ساختار فیلتر، مقدار اختلاف فشار بین دو سر آن افزایش یافته که از آن بعنوان مرجعی جهت مانیتورینگ میزان انسداد فیلتر استفاده می شود. هرگاه این اختلاف فشار از حد مجاز عبور کند به معنای نیاز به تعویض و یا پاکسازی فیلتر خواهد بود.

 

شرکت ایساتیس فرآیند ابزار نمایندگی رسمی و انحصاری برند Nuovafima  ایتالیا در ایران، آمادگی خود را جهت تامین ادوات ابزاردقیق بصورت تحویل فوری و سفارشی اعلام می دارد.

همچنین برای دیدن کاتالوگ محصولات می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید.